(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Що треба знати власникові домашньої сонячної електростанції: нарахування грошей і оподаткування

18/03/2018
Дія «зеленого» тарифу для власників приватних сонячних електростанцій поширюється тільки на надлишки виробленої електроенергії. Для цього встановлюється двонаправлений лічильник (за рахунок власника домашньої сонячної електростанції), який рахує, скільки електроенергії було віддано в загальну електромережу, а скільки з неї отримали:
 
  • якщо виробленої електроенергії вийшло більше, то позитивна різниця оплачується за «зеленим» тарифом
  • якщо з зовнішньої мережі отримано більше електрики, ніж було згенеровано сонячною електростанцією, то ця різниця оплачується власником будинку згідно діючих тарифів.
 
Згідно чинного законодавства, «зелений» тариф прив'язаний до курсу євро, але всі виплати проводяться у гривні. Тому щоквартально проводиться корекція розмірів «зеленого» тарифу в гривні залежно від курсу євро, який зафіксований Національним банком України. Наприклад, в першому кварталі 2018 роки для приватних домовласників вартість «зеленого» тарифу була визначена в розмірі 587,05 копійок за кіловат-годину (це до оподаткування).
 
Гроші нараховуються на рахунок в банку, який власник приватної сонячної електростанції відкриває в будь-якому вибраному банку і вказує його в договорі про купівлю-продаж електроенергії.
 
Обленерго самостійно отримує дані з лічильника енергії і за результатами роботи за місяць становить акт, на підставі якого на рахунок власника приватної сонячної станції здійснюється перерахування коштів.
 
З нарахованої суми відбувається утримання податків - 18% як податок на доходи фізичних осіб, а також 1,5% - військовий збір, сумарно податок становить 19,5%. Так як енергопостачальник (Обленерго) є податковим агентом, то він проводить нарахування коштів вже з урахуванням податку, які необхідно утримати з власника сонячної електростанції. Тобто самостійно ніяких податків власнику сонячної електростанції платити не треба, йому на рахунок буде надходити «чиста» сума після утримання всіх податків.
 
Розглянемо приклад, якщо в приватному будинку встановлена сонячна електростанція потужністю 10 кВт. В середньому в рік вона здатна генерувати до 11 МВт-год електроенергії. Припустимо, що середньомісячне споживання електроенергії складає 250 кВт-год, за рік споживання складе 3000 кВт-год. В результаті позитивна різниця, яка буде оплачуватися по «зеленому» тарифу, складе 8 тисяч кВт-год, що за ціною 18 євроцентів складе 1440 євро. Після сплати податків 19,5%, власник за рік отримає дохід у розмірі 1159,2 євро.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв