(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Топ-7 міфів про сонячну енергетику

06/03/2018
Незважаючи на зростаючу популярність сонячної енергетики в Україні, вона все ще залишається оповитою цілим рядом більш-менш правдоподібних (але найчастіше - абсолютно неправдивих) міфів. Тому ми докладніше розглянемо 7 найпоширеніших міфів про сонячні батареї і сонячну енергетику.
 
Міф 1: Сонячні батареї неефективні в похмуру погоду
Реальність. У похмуру погоду ефективність генерації електрики зменшується, але скорочення обсягів виробництва електрики не має критичний характер. Наприклад, рівень інсоляції (кількість сонячного випромінювання на одиницю площі) в Україні значно вище, ніж, наприклад, в Німеччині, яка лідирує за обсягами вироблення «сонячної» електрики. Зниження обсягів генерації в зимовий час викликано, перш за все, за рахунок скорочення тривалості світлового дня. При цьому виробництво електрики сонячними батареями взимку можна збільшити за рахунок зміни кута нахилу площини панелі до горизонту.
 
Міф 2. Сонячна енергетика дуже затратна.
Реальність. Дійсно, первинні вкладення при установці приватної сонячної електростанції дуже значні. Але при цьому сонячна електростанція дуже невибаглива в роботі - вона функціонує в автономному режимі і не вимагає частого проведення техобслуговування. Крім того, з ростом обсягів виробництва сонячних панелей, їх вартість постійно зменшується, наприклад, за останні 5 років вартість сонячних батарей впала більше, ніж на 30%.
 
Міф 3. Установка сонячних панелей - дуже складний процес і може пошкодити покрівлю.
Реальність. Монтаж наземної сонячної електростанції дуже простий, опорні конструкції збираються дуже швидко. Установка дахової сонячної електростанції складніша, вона може вимагати посилення несучих конструкцій покрівлі. Але при цьому сонячні панелі при грамотній установці анітрохи не впливають на цілісність даху. Процес значно спрощується при будівництві нових будинків, де проектом вже передбачена установка на даху сонячних панелей. Сучасні технології дозволяють взагалі відмовитися від використання покрівельних матеріалів, яке може бути замінено сонячними панелями - це може скоротити витрати на будівництво.
 
Міф 4. Будинок з сонячними панелями важко продати
Реальність. Насправді, продавати сонячні панелі не обов'язково - їх можна легко демонтувати і переустановити на новому місці. При продажу будинку панелі будуть додатковою перевагою, адже це як мінімум - резервне джерело живлення.
 
Міф 5. Сонячні батареї шкодять навколишньому середовищу
Сонячні батареї генерують екологічно чисту енергію. При цьому вони не мають жодного негативного впливу на людину. Дійсно, при їх виробництві використовуються елементи, які вимагають спеціальної переробки. Багато виробників сонячних батарей готові безкоштовно прийняти б/в сонячні батареї на переробку. Вся справа - в відповідальності самих власників.
 
Міф 6. Оформити «зелений» тариф для власника приватної сонячної станції дуже важко.
Реальність. Насправді - достатньо просто, якщо врахувати загальну бюрократизацію нашого суспільства. Перш за все, не треба оформляти «юридичну особу», досить просто відкрити рахунок в будь-якому зручному банку. Крім того, оформлення «зеленого» тарифу пропонують практично всі компанії, які займаються установкою сонячних електростанцій - вони це зроблять швидко, від вас буде потрібно мінімум сприяння.
 
Міф 7. Сонячні панелі з Китаю мають низьку якість
Реальність. Правда тільки в тому випадку, якщо купувати дуже дешеві сонячні батареї від невідомого виробника. Насправді, більшість компаній в ТОП-10 виробників сонячний батарей - китайські. При цьому вони не просто копіюють чужі технології, вони мають виробництво повного циклу - від вирощування кремнієвих пластин до збірки панелей. Крім того, такі компанії вкладають значні кошти в науково-дослідну роботу. Більшість компаній які входять в Tier-1 (сонячні батареї найвищої якості і надійності) - китайські або мають складальні потужності в Китаї.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв