(067) 468-68-36
(093) 468-68-36
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00Сб-ВсВыходной
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00У сучасних газових і твердопаливних опалювальних котлах проблема підвищення ефективності спалювання палива вирішена за рахунок ускладнення конструкції, перш за все - за рахунок відмови від енергонезалежності. Таким чином, при зникненні електрики котел перестає функціонувати, що при тривалому простої загрожує розморожуванням системи опалення, що спричинить великі витрати через виконання ремонтних робіт. Це вже не кажучи про той дискомфорт, з яким доведеться боротися жителям будинку.
Наявність дублюючої (резервної) системи енергозабезпечення - важливий елемент системи опалення в районах, які відрізняються нестабільністю подачі електроенергії. При цьому ймовірність відключення значно зростає саме з настанням холодів, чим нижче температура - тим вище ймовірність зникнення електрики. Джерела безперебійного живлення - найпростіший і найдоступніший спосіб забезпечити безперебійне постачання опалювальних котлів електрикою в автономних системах опалення, головним елементом джерела безперебійного живлення є акумуляторна батарея.
Ємність акумулятора - основний параметр, на який слід звернути увагу, вибираючи АКБ для джерела безперебійного живлення опалювального котла. Чим більше ємність - тим більше часу акумуляторна батарея зможе забезпечувати роботу автономної системи опалення. Мінімальна рекомендована фахівцями ємність АКБ - 60 А*год, в середньому цього повинно вистачити на 7 годин автономного функціонування системи опалення. Оптимальною, за думкою фахівців, є ємність 90 ампер-годин, при пропажі електрики така АКБ здатна забезпечити роботу автономно протягом 10 годин (взяті усереднені показники, конкретні дані можна отримати, виходячи з конкретних показників енергоспоживання котла). Якщо загроза відключення електрики велика і вона носить дуже тривалий характер, тоді необхідний дуже ємний акумулятор, наприклад, АКБ ємністю 200 А*год, який здатний забезпечити до 22 годин автономної роботи.
Для використання в системах безперебійного живлення підходять тільки два типи акумуляторів - літій-іонні і свинцево-кислотні (GEL, AGM та AGM мультігель). При цьому категорично заборонено використовувати звичайні стартові автомобільні акумулятори, які заправляють рідким електролітом. Перш за все, цей тип АКБ заборонено використовувати в побутових умовах через виділення шкідливих випарів. Крім того, за своїми характеристиками, стартові автомобільні АКБ не підходять для використання в джерелах безперебійного живлення з двох основних причин:
Це найпоширеніший тип АКБ, які зараз використовуються в ДБЖ, вони мають герметичний корпус і не вимагають постійно обслуговування. Основні види свинцево-кислотних АКБ:
Стрімко набирають популярність в якості складової ДБЖ для котлів опалення або циркуляційних насосів. При малих габаритах мають велику ємність, не вимагають регулярного постійного обслуговування, безпечні для людини.
Якщо провести порівняння літій-іонних і свинцево-кислотних акумуляторів, то можна виділити наступні відмінності:
Виходячи з проведеного аналізу, вибір типу АКБ залежить від частоти і тривалості зникнення промислової електромережі: