(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Німецька компанія представила прогноз розвитку технологій виробництва сонячних батарей

18/06/2018
За підсумками 2017 року сумарна  потужність нових сонячних електростанцій, що були введені в експлуатацію, склала близько 100 ГВт. При цьому, якщо проаналізувати типи сонячних батарей, що використовувались для цього,  то переважна більшість припадає на полікристалічні фотомодулі р-типу. Їх загальна інстальована потужність становить близько 60 ГВт.
 
 
Друге місце за обсягом виробництва займають сонячні батареї, для виготовлення яких використовуються монокристалічні фотоелементи р-типу. У 2017 році вони були встановлені на сонячних електростанціях загальною потужністю близько 29 ГВт. На геліоелектричні станції, де встановлено монокристалічні фотоелементи n-типу, доводиться 9 ГВт. На тонкоплівкові сонячні батареї приходиться лише 4% ринку - це не більше 4 ГВт нових потужностей.
 
 
Основна причина переваги фотоелементів такого типу викликана найменшими витратами, пов'язаними з їх виробництвом. Такі дані оприлюднила німецька компанія Heraeus, яка займається випуском і поставками різної продукції, необхідної для виготовлення фотоелектричних модулів. Компанія займається аналізом і прогнозуванням ринку на перспективу до 5 років, щоб в майбутньому бути готовою надати виробникам в повному обсязі необхідні високоякісні комплектуючі та виробничі потужності.
 
 
За прогнозами аналітиків компанії, вже в 2020 році в потужність всіх введених в експлуатацію за рік сонячних електростанцій досягне значення в 270 ГВт. Це припущення значно сміливіше оцінки, яка була зроблена Міжнародною технологічною дорожньою картою для сонячної промисловості. Згідно з нею, в 2020 році буде введено в експлуатацію 182 ГВт нових «сонячних» потужностей.
 
 
При цьому, як відзначають фахівці Heraeus, значні зміни відбудуться в розподілі часток різних фотоелектричних модулів. Перш за все, значно зросте потужність монокристалічних фотоелементів р-типу, що будуть використовуватись для виробництва сонячних батарей. За прогнозами, вона складе 157 ГВт (при загальній потужності нових сонячних електростанцій в 270 ГВт). Таким чином їх частка на ринку буде трохи менше 60%. Відсоток полікристалічних фотоелементів р-типу впаде до 20, при цьому частка монокристалічних фотоелементів n-типу виросте до 17%. Тонкоплівкові сонячні батареї будуть затребувані в певних нішах, але при цьому не будуть суттєво впливати на стан галузі в цілому.
 
 
Зростання частки сонячних батарей на основі монокристалічних елементів р-типу можна пояснити тим, що за останній час виробникам в цьому сегменті фотоелектричних модулів вдалося зробити кілька технологічних проривів. Перш за все, за рахунок вдосконалення виробництва монокристалічних пластин і масового впровадження технології різання злитків за допомогою алмазної нитки. Але головне - монокристалічні сонячні панелі майже на 10% потужніші, ніж їх полікристалічні аналоги. У травні цього року компанія JinkoSolar представила промисловий зразок фотоелектричного модуля р-типу, ККД якого становить 23,95%. Цього вдалося досягти за рахунок комбінації відразу декількох технологій. Перш за все, використання пасированого емітера заднього контакту, більш відомого як «технологія PERC». Крім того, компанія застосувала власну технологію захоплення світла - ARC (Anti-Reflective Coating). В батареях буде використовуватися багатошарова структура - це дозволить зменшити коефіцієнт відображення, що призвело до зростання генерації струму на 0,5%. Крім того, був використав вдосконалений дизайн сітки і новий тип пасти для трафаретного друку - це дозволило зменшити опір (і, як наслідок, енергетичні втрати) при контакті кремнію (напівпровідника) і металевої токовідвідної шини.
 
 
Сонячні панелі р-типу та n-типу: в чому різниця
 
Сонячний модуль р-типу - це комірка, яка побудована на основі позитивної зарядженої кремнієвої основи. Для цього пластину легують бромом, що має на один електрон менше, ніж кремній. Верхню частину пластини допірують фосфором, який має на один електрон більше, ніж базовий кремінь. В результаті формується pn-перехід, необхідний для генерації струму в комірці.
 
 
В елементах n-типу основою сонячного елемента виступає легована сторона n-типу. Перша сонячна батарея, створена в 1954 році, була створена на основі сонячних модулів n-типу. Надалі дві технології розвивалися паралельно, але останнім часом саме сонячні панелі р-типу стали домінувати на ринку. Пов'язано це, перш за все, з меншими витратами на їх виготовлення - невелика різниця у вартості на користь фотоелектричних елементів р-типу в виробництві при великих масштабах випуску приносить істотний прибуток. Крім того, через меншу кількість технологічних операцій, сонячні батареї р-типу виявляються дешевше.
 
 
Якщо розглядати сонячні батареї n-типу, то їх основна перевага - це більш висока потужність. Крім того, сонячні панелі такого типу більш довговічні і менше схильні до деградації.  

 

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв