(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Нова технологія дозволить склеювати фотоелектричні модулі в сонячній батареї

28/06/2018
З'єднання окремих фотоелектричних модулів в єдину систему в межах однієї сонячної панелі - найважливіший етап виробництва сонячної батареї. Неякісно проведена пайка може стати причиною зростання внутрішнього опору і, як наслідок, падіння обсягів генерації електрики. Набагато гірше, якщо буде обірвано з'єднання між двома фотомодулями  - це призведе до відмови всього стринга (послідовного з'єднання декількох осередків), а це значні втрати у виробленні струму. Удосконалення технології пайки фотоелектричних модулів - один із пріоритетних напрямків робіт щодо підвищення потужності сонячної батареї.
 
 
При цьому слід зазначити, що в процесі пайки напівпровідники піддаються впливу дуже високих температур. Вкрай важливо, щоб ця температура не перевищувала критичного значення пайки кремнію, в іншому випадку в цьому місці відбувається деформація і розтріскування пластини. Дослідження, проведені інститутом сонячно-енергетичних систем Фраунгофера ISE спільно з компанією Teamtechnik, що займається випуском обладнання для ліній з виробництва сонячних батарей, дозволяють повністю відмовитися від пайки для з'єднання сонячних елементів. Тепер їх можна буде просто склеювати між собою.
 
 
Клеїти замість паяння: особливості технології
 
Результат дослідницького проекту «KleVer» - це розробка і промислова реалізація альтернативної технології, що дозволяє в промислових масштабах проводити склеювання контактів. Отриманий стінгер - це повністю автоматична стрічкова машина, яка проводить з'єднання фотоелементів в сонячній батареї шляхом пайки, але при цьому без механічного термічного навантаження. Процес пайки відбувається, в порівнянні з традиційною технологією, в щадному режимі - при температурі в районі 180 градусів. Такі низькі температури дозволяють зберегти в цілісності чутливі до високих температур напівпровідникові елементи. Надійність контактів була проведена в ході численних випробувань, які включали в себе, наприклад, тести на вібростолі. Також надійність клейової пайки була перевірена в ході багатогодинного перебування в кліматичній камері, де вона піддавалися впливу як екстремально низьких, так і екстремально високих температур. Випробування показали, що клейова пайка за своїми характеристиками міцності не поступається звичайній механічній високотемпературній, але при цьому внутрішній опір при такому способі з'єднання сонячних фотомодулів значно менше.
 
 
Створений промисловий зразок здатний виготовляти сонячні батареї як 4 токоведучими шинами, так і з використанням більш передової технології 5ВВ (5 струмоведучих шин). Крім того, метод клейовий пайки підходить для виробництва сонячних батарей з повномасштабними сонячними осередками і з використанням half-cell модулів. Швидкість пайки - близько 1,6 тисячі фотоелементів на годину, цей показник не набагато нижче, ніж на стандартних виробничих потоках, які використовують термічну пайку. Час одного циклу з'єднання двох фотоелементів в стрінгері становить не більше 2,3 с - фактично, це час, який потрібен для того, щоб клеїть матеріал повністю затвердів.
 
 
Слід визнати, що це не перший досвід використання клейових з'єднань в сонячній енергетиці. Подібна технологія реалізована компанією Tesla для з'єднання окремих елементів сонячного даху - сонячної черепиці - в загальний масив.
 
 
Клейова пайка сонячних модулів: на що вплине нова технологія
 
Впровадження клейовий пайки сонячних модулів дозволить знизити енергетичні втрати, перш за все - за рахунок зниження теплового впливу на провідник. Втім, клейовий монтаж сонячних модулів може істотно змінити стан справ на світовому ринку сонячних панелей.
 
Йдеться про гетероперехідні сонячні батареї, які поки складають незначну частину ринку, щорічно випускається не більше 500-700 МВт подібних панелей. Основна проблема в тому, що фотоелектричні модулі, які використовуються в сонячних батареях подібного типу, не можна паяти традиційними методами - вони не витримують температуру більше 200 градусів. Використання низькотемпературної клейовий пайки дозволить значно наростити виробництво гетероперехідних сонячних батарей, що мають ряд істотних переваг:
 
 
  • високий ККД - на сьогоднішній день фахівцями компанії Sanyo отримано промисловий зразок фотоелектричного модуля з ККД 24,7%
  • зниження витрат на виготовлення кремнієвих пластин – створення p-n переходу у гетероперехідних модулях відбувається при температурі 200 градусів, зараз в найбільш масової технології пластину необхідно нагрівати до 800 градусів
  • сонячні модулі, виготовлені за гетероперехідної технології, слабкіше реагують на підвищення температури, в середньому, втрати на 30-40% менше, ніж у традиційних з-Si - модулів
  • тонші модулі дозволять знизити загальну вагу сонячної батареї.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв