(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Інвертор для сонячної електростанції: для чого він потрібен і як правильно вибрати

11/04/2018
Інвертор - важлива складова будь-якої сонячної електростанції, він виступає сполучним елементом між генеруючими потужностями (сонячними батареями) і власне споживачами. Сонячні батареї генерують постійний (DC) струм, його може використовувати досить обмежена кількість електроприладів.
 
Домашня мережа - це змінний (AC) струм напругою 220 В або 380 В і з частотою 50 Гц. Інвертор служить для перетворення постійного струму в змінний, який подається споживачеві. Залежно від підключення, інвертори поділяються на три типи:
 
 • автономні (їх часто називають off grid) - вони працюють в автономних мережах, які не підключені до загальної енергосистеми, у нього є власний генератор частоти
 • мережеві (загальноприйнята назва - on grid) - інвертори, здатні синхронно працювати з зовнішньою централізованою енергосистемою. Крім того, що вони перетворюють постійний струм в змінний, on-grid інвертори можуть регулювати основні експлуатаційні параметри мережі: амплітуду, частоту напруги і т.д. Якщо коливання параметрів мережі перевершують допуски, закладені в інвертор, то він автоматично відключається. Даний тип інверторів може бути використаний тільки в сонячних мережевих електростанціях, що працюють за зеленим тарифом, вони не можуть контролювати заряд акумуляторів - всю електроенергію вони віддають в зовнішню систему
 • гібридні (загальноприйнята назва - hybrid) - їх ще називають акумуляторно-мережевими перетворювачами, вони встановлюються на приватних сонячних електростанціях, в них поєднані функції мережевих і автономних інверторів. Вони можуть працювати з системою, що має накопичувачі енергії (акумулятори), контролюючи їх заряд, так і направляти надлишки виробленої електроенергії в зовнішню мережу.
 
Як вибрати інвертор: основні параметри
Розглянемо докладні основні параметри, на які треба звернути увагу при виборі інвертора.
 
Вхідна напруга
Значення вхідної напруги залежить від потужності інвертора, адже збільшення вихідної потужності призводить до зростання вхідних струмів. Це призводить до того, що транзистори вихідного каскаду працюють практично на граничних навантаженнях. Крім того, така ситуація призводить до великих втрат енергії на комутаційних проводах. Вибір більш високого значення вхідної напруги дозволить зменшити вхідні струми і, як наслідок, енергетичні втрати. Стандартно інвертори мають кілька значень вхідної напруги:
 • 12 В - при вихідний потужності до 1000 Вт
 • 24 В - при вихідний потужності в межах 1000 -2400 Вт
 • 48 В - при вихідний потужності понад 2400 Вт.
 
Вихідна потужність
В принципі, значення вихідної потужності інвертора має дорівнювати сумарній потужності всіх електроприладів, що підключаються до інвертора. На практиці, такої потужності може виявитися недостатньо. У деяких електроприладів (електродвигуни, насосні установки, компресори) значення пускових струмів може бути до 10 разів більше, ніж в робочому режимі. Незважаючи на те, що пусковий період має дуже малу тривалість, якщо інвертор не матиме достатньо потужності, то не зможе забезпечити старт (початок роботи) такого електроприладу. Таким чином, вихідну потужність інвертора необхідно розраховувати з урахуванням значень пускових струмів електроприладів, що будуть підключатися. На практиці, потужність інвертора підбирають на 20-30% вище, ніж сумарна потужність всіх комутованих приладів.
 
Звичайно в технічній документації вказують два значення потужності інвертора - номінальне і пікове. Якщо виробник вказав тільки одне значення, то це практично завжди - значення пікової вихідної потужності.
 
Форма вихідної напруги
Залежно від форми вихідного сигналу інвертори поділяють:
 • формують чистий синусоїдальний сигнал
 • формують меандр або модифікований синус (квазісінусоідальние) сигнал.
Вибір інвертора залежить від виду навантаження, яку планується підключати. Наприклад, несинусоїдальні інвертори підходять для підключення електроприладів, нечутливих до форми сигналу, наприклад, освітлювальних приладів. У той же час інвертори, що формують меандровий сигнал, не підходять для підключення комп'ютерної техніки, трансформаторів, асинхронних двигунів, пральних машин, насосів, холодильників і т.д. Інвертори з «чистим синусом» можна використовувати для підключення будь-якого навантаження, яка споживає змінний струм, але при цьому їх вартість значно вище.
 
ККД
Показник того, скільки енергії буде втрачено під час перетворення постійного струму в змінний. В сучасних інверторах цей показник практично завжди більше 95%, у провідних виробників він досягає значення 97-98%. Така різниця в продуктивності з часом повністю виправдовує більш високу вартість інвертора з високим ККД, який дозволяє отримувати значно більше електроенергії.
 
Режим очікування (черговий режим)
Наявність режиму очікування дозволяє економити енергію, яка накопичена в акумуляторних батареях. Але при цьому є один важливий нюанс - можливість відключити режим вручну, інакше можуть виникнути проблеми з підключенням приладів, які споживають дуже мало енергії. Наприклад, якщо включити зарядний пристрій мобільного телефону, то інвертор може просто не вийти з режиму очікування.
 
Потужність споживання без навантаження
В середньому цей показник повинен становити не більше 1%, іншими словами, якщо номінальна потужність інвертора становить 600 Вт, то його споживання енергії без навантаження не повинно перевищувати 6 Вт. Щоб мінімізувати втрати, варто купити інвертор, який має функцію «режим очікування».
 
Захист
Чим більше ступенів захисту має інвертор, тим краще. До мінімального набору варіантів захисту варто віднести:
 • захист від викидів і провалів напруги в мережі
 • захист від короткого замикання по виходу
 • захист від перевантаження на вході
 • захист від перегріву - сюди варто віднести наявність вбудованого вентилятора, який буде забезпечувати примусове охолодження - це особливо важливо для потужних інверторів. Установка вентилятора, природно, збільшить власне споживання інвертора, але при цьому надійніше захистить його від перегріву. Щоб знизити споживання, варто вибрати інвертор, у якого вентилятор включається тільки при перегріванні
 • захист від зовнішніх факторів - позначається як IPXX, де перша цифра - показник захисту від пилу (0 - немає захисту, 6 - повний захист від пилу), друга цифра - захист від вологи (0 - немає захисту, 8 - захист при тривалому зануренні в воду). Для інвертора, який буде встановлений на відкритому повітрі, мінімальне значення становить IP65.
 
Діапазон температур
Чим більше діапазон робочих температур, тим вище якість інвертора. Нижня температурна межа важлива в тому випадку, якщо інвертор буде встановлюватися в неопалюваному приміщенні (під відкритим небом).
 
Вага
Ще один непрямий показник якості інвертора, чим більше вага - тим якісніше модель. Щоб знизити вартість, деякі виробники випускають моделі з без трансформаторною схемою. Це призводить до того, що при включенні, при появі великих перехідних струмів, інвертор може вийти з ладу.
 
Щоб оцінити можливу вагу якісного інвертора (а значить - в ньому встановлений вихідний трансформатор), можна скористатися досить простою формулою. Приблизно 100 Вт потужності інвертора відповідає 1 кг ваги.
 
Додаткові функції
Сучасні моделі інверторів надають великі можливості віддаленого доступу і контролю (моніторингу) сонячної електростанції. Можна віддалено коригувати режими роботи інвертора, отримувати інформацію про обсяги виробленої енергії, кількості відданої в мережу і спожитої електрики, контролювати заряд акумуляторів і т.і.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв