(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Плавучі сонячні електростанції допоможуть подолати дефіцит площ

04/11/2018
Сонячна енергетика в 2018 році подолала черговий символічний рубіж - у вересні сумарна потужність плавучих сонячних електростанцій перевищила значення в 1 ГВт. Експерти пророкують, що плавучі сонячні електростанції протягом 20 років очікує стрімке зростання, а розвиток і вдосконалення технологій дозволить їм конкурувати з наземними установками вже найближчим часом.
 
 
Плавучі сонячні електростанції: переваги та недоліки
Плавучі сонячні електростанції - це масиви сонячних панелей, які розміщуються на спеціальних плаваючих платформах, для їх позначення придуманий навіть спеціальний термін - Floatovoltaics. Такий спосіб установки має цілий ряд переваг:
 
  • вирішення проблеми дефіциту землі - для установки потужної сонячної електростанції потрібно виділити досить велику ділянку землі. Її довгострокова оренда, особливо поблизу великих міст, зажадає істотних витрат, що веде до підвищення собівартості «сонячної» електрики. Крім того, в деяких випадках, наприклад, для сільськогосподарських земель, законодавство забороняє змінювати їх статус, і, як наслідок - унеможливлює установку на них СЕС. Як приклад можна привести Північну Каліфорнію, де практично всі доступні землі зайняті виноградниками, а забезпечення місцевих господарств електроенергією проводиться за рахунок плавучих СЕС, встановлених на водоймах
  • вода – поверхня з відмінними показниками відбиття, за рахунок установки двосторонніх сонячних панелей, що поглинають перевідбиту сонячну енергію, можна значно збільшити обсяги генерації електрики в порівнянні з установкою аналогічних сонячних батарей на суші. Фахівці підрахували, що сонячна панель, встановлена на воді, по продуктивності дорівнює аналогічній батареї, яка встановлена на землі на двовісному трекері
  • вода може виступати в якості природного радіатора, знижуючи температуру поверхні сонячної панелі - це допоможе уникнути втрат електрогенерації, викликаних нагріванням площині панелі
  • додатковий екологічний ефект - крім того, що плавучі сонячні електростанції дозволяють генерувати екологічно чисту електроенергію, вони дозволяють поліпшити і стан водойми. Закривши водну поверхню, вони зменшують обсяг випаровування води, що дуже важливо що маловодних областей. Дефіцит сонячного світла перешкоджає розвитку деяких водоростей, тим самим вода залишається чистіше.
 
Якщо оцінювати складності, то вони пов'язані, перш за все, з проблемами установки. Перш за все, необхідно створити спеціальні плаваючі платформи, які можуть витримати досить сильне хвилювання, яке може відбуватися на великих водосховищах. Саме хвилі - головна проблема, яка заважає установці плавучих фотоелектричних станцій на морі. Друге питання - захист самих панелей від корозійних процесів, викликаних постійним перебуванням в області підвищеної вологості. Це призводить до подорожчання панелей, втім, воно частково компенсується зниженням ціни на фотоелектричні модулі. Операційне обслуговування плавучих СЕС значно дорожче, ніж станцій, встановлених на землі.
 
Плавучі сонячні електростанції і ГЕС: корисний симбіоз
Останнім часом одним з найбільш оптимальних варіантів установки плаваючих СЕС фахівці розглядають водосховища великих ГЕС. Таке об'єднання двох систем, що використовують поновлювані джерела енергії, дозволяє вирішити ряд проблем:
  • плавучі СЕС, скорочуючи обсяги випаровується води (це дуже актуально для ГЕС в країнах Африки і Азії), допомагають уникнути падіння рівня води, що викликає скорочення обсягів генерації ГЕС електрики
  • «сонячна» енергія дозволяє компенсувати недолік електроенергії при скороченні вироблення електрики ГЕС
  • в свою чергу, електроенергія, вироблена ГЕС, може балансувати систему при нестачі генерації у сонячної електростанції
  • використання в господарських цілях великих площ, які займають водосховища.
 
Такий спосіб установки плаваючих сонячних електростанцій дуже актуальний для України, яка має цілий каскад ГЕС на Дніпрі з великими за площею водосховищами.
 
Перший успішний досвід «симбіозу» плаваючою СЕС і ГЕС був проведений в Португалії, в 2016-2017 роках, загальна потужність склала 300 МВт/год. При цьому платформа, на якій були змонтовані сонячні батареї, була здатна витримувати хвилі висотою до 1 м - таке хвилювання буває і на українських водоймищах. Ще один експеримент зараз триває в Китаї, при цьому ГЕС більше використовується як гідроакумулююча станція, що дозволяє накопичувати енергію вдень і віддавати в піковий вечірній час.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв