(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Провідні світові виробники сонячних батарей

28/02/2018
Сучасні компанії, які займаються випуском сонячних батарей - це справжні промислові гіганти з мільярдними оборотами. Адже тільки в 2017 році сумарна потужність всіх введених в експлуатацію сонячних електростанцій перевищила 100 ГВт (мова йде про станції, в яких для генерації електрики використовуються сонячні батареї, тобто відбувається пряме перетворення сонячної енергії).
 
Основні виробничі потужності компаній, що випускають сонячні батареї, зосереджені в Китаї. Це не дивно, адже Китай - світовий лідер за темпами розвитку сонячної енергетики, більша половина (52, 83 ГВт) сонячних електростанцій в 2017 році була введена в експлуатацію саме в Китаї. За підсумками 2017 року в ТОП-5 за обсягами випуску сонячних панелей знаходиться відразу 3 китайських компаній, які займають лідируючі позиції:
 
Компанія
Загальна потужніть вироблених сонячних панелей за рік, (Гигаватт)
Jinko Solar
9,8
Trina Solar
9,2
JA Solar
7,8
Canadian Solar
6,9
Hanwa Q CELLS
5,7
 
 
У наведеному списку Canadian Solar, хоч і має канадські корені, все виробництво зосередило саме в Китаї. На п'ятому місці німецько - корейська компанія Hanwa Q CELLS, чиє виробництво локалізовано в Південній Кореї і Малайзії.
 
До другої частини ТОП-10 виробників входять виключно китайські компанії - GCL-SI, LONGI, Risen Energy, Shunfehg і Yingli Green. Останнім часом китайські виробники сонячних панелей створюють транснаціональні компанії, розміщуючи свої заводи у В'єтнамі, Таїланді та Малайзії. Після того, як президент США Дональд Трамп заявив про введення додаткових митних зборів на сонячні батареї, JinkoSolar оголосила про будівництво власного заводу в США. На сьогоднішній день компанії-виробники з Китаю контролюють майже 75% світового ринку сонячних панелей. Якщо говорити про європейські компанії, то варто відзначити німецьких виробників, норвезьких (Rec), англійську ABi-Solar. Серед лідерів ринку варто відзначити і дві японські фірми - Panasonic і Sharp.
 
Введенням високих мит на імпорт США намагається підтримати власних виробників, перш за все, First Solar і SunPower. Яким дуже важко конкурувати з китайськими виробниками. Отримавши на початковому етапі розвитку сильну підтримку від китайської влади і наростивши виробництво, провідні китайські компанії налагодили виробництво повного циклу - від вирощуювання (для монокристалічних) і лиття (для полікристалічних) кремнію і нарізки пластин до безпосередньо збірки панелей. Висока автоматизація виробництва і жорсткий контроль якості дозволяє забезпечити високу якість продукції. Крім того, провідні китайські виробники значні кошти вкладають в науково-дослідницьку роботу, активно впроваджуючи інноваційні рішення, які забезпечують їм переваги перед конкурентами. Наприклад, їм вдалося підняти потужність панелі до 310-320 Вт (зазвичай це значення становить 250-260 Вт), тим самим при рівній площі панелі більш потужні сонячні батареї дають надбавку потужності майже в 25%. Варто відзначити, що близько 80% виробників з Китаю освоїли технологію нарізання кремнієвих пластин за допомогою алмазного дроту. Це дозволяє з одного зливка отримати до 58 пластин - для порівняння, при використанні сталевого дроту виходило всього 48 пластин.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв