(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Що потрібно врахувати перед встановленням сонячної станції

14/02/2018
В Україні стрімко зростає кількість власників приватних сонячних електростанцій - за останні три роки більше трьох тисяч приватних домогосподарств стали власниками фотоелектричних станцій. Поштовхом для інтенсивного розвитку приватної сонячної електроенергетики стали зміни, внесені у 2015 році в закон про «зелений» тариф в Україні. Підвищення потужності приватної сонячної електростанції до 30 кВт зробили можливим не тільки повернути вкладені кошти, але вже через 6-7 років заробляти на продажу «сонячного» електрики державі за «зеленим» тарифом.
 
При цьому є кілька факторів, які необхідно врахувати перед встановленням сонячної електростанції в приватному домоволодінні:
  • щоб приватна сонячна електростанція могла працювати по «зеленому» тарифу, вона повинна відповідати певним вимогам. Перш за все, по потужності - вона не може бути більше 30 кВт.
  • власник будинку повинен укласти договір с місцевою енергопостачальною компанією, в якому потрібно вказати розмір виділеної потужності. Вона повинна бути не менше потужності сонячної електростанції, яку планується встановити
  • при подачі заяви на підключення сонячної електростанції до загальної енергосистеми буде необхідно представити сертифікати на сонячні батареї і інвертор. Це буде підтвердженням того, що обладнання ввезені в Україну законно
  • приватні домогосподарства, які встановили сонячні електростанції, по «зеленому» тарифу продають тільки позитивну різницю між виробленої електроенергією та власним споживанням. Чим більше буде різниця - тим більше грошей можна буде заробити. Тому необхідно встановлювати сонячну станцію, чия потужність буде перевершувати власне споживання
  • встановлення двоспрямованого лічильника, який веде підрахунок енергії, переданої в загальну енергосистему і отриманої з неї при нестачі власної генерації, проводиться за рахунок домовласника. А ось зняття показань - це обов'язок енергокомпанії
  • для встановлення сонячної станції потужністю 10 кВт потрібно мати площу похилого даху не менше 65 кв.м, відповідно станція потужністю 30 кВт займає не менше 200 кв.м похилого даху. Якщо будівля має плаский дах то для сонячної електростанції потужністю 30 кВт знадобиться площа біля 400 кв.м.
  • правильна орієнтація панелей допоможе значно збільшити обсяги генерації. Для цього сонячні панелі повинні бути виставлені в напрямку на південь - це забезпечить отримання максимальної кількості сонячного випромінювання. Крім того, сонячні панелі не повинні затінюватись деревами або сусідніми будівлями - це знизить кількість електроенергії, що виробляється. Ще один важливий момент - сонячні батареї бажано встановити в місцях, де вони будуть обдуватися вітром, щоб знизити власну температуру панелі.
Для підключення сонячної електростанції приватній особі достатньо відкрити рахунок в банку, немає необхідності оформляти «юридичну» особу.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв