(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Сонячні батареї з half-cell модулями: основні переваги

30/05/2018
Одночасно з ростом попиту на сонячні батареї, провідні виробники обладнання для сонячних станцій продовжують шукати способи підвищення продуктивності фотоелектричних панелей. Одним з найбільш ефективним інноваційним рішенням стало впровадження технології PERC (пасеровану емітер задній контакт) - це дозволило збільшити потужність стандартної 60-ти коміркової сонячної батареї на 3-5 Вт, при цьому ККД перевищило позначку в 20%. Ще одна ефективна розробка останнього часу – технологія half-cell модулі.
 
Стандартна сонячна батарея містить 60 фотоелектричних комірок. У сонячних панелей серії half-cell звичайні кремнієві полікристалічні модулі, що мають розмір 156х156 мм, розрізані навпіл. В результаті сонячна панель складається вже з 120 half-cell модулів. Скорочення лінійних розмірів комірки призвело до зменшення розмірів струмопровідних шин bas-bar. Так як електричні втрати безпосередньо пов'язані зі значенням опору, скорочення розмірів провідника приводить до зменшення опору. Зниження опору дозволяє збільшити продуктивність майже на 6%, в результаті потужність сонячної батареї, в залежності від типу, зростає на 5-8 Вт.
 
Інший важливий момент - це збільшення ефективності роботи сонячних батарей з Half-Cell модулями в умовах часткової або повної затіненості. Дослідним шляхом встановлено, що в порівнянні зі звичайними 60-ти комірковими панелями, вони виробляють на 50% більше електроенергії. Крім того, завдяки тому, що в частково затінених областях сонячної батареї, через більш короткий розміру ланцюга, температура виявляється нижче, ймовірність виникнення точок перегріву (їх називають hot spot - «гарячі точки», місця, де струм зі всього ланцюга збирається в маленькій за площею точці, іноді це стає причиною руйнування струмоведучих шин, але може навіть стати причиною загоряння сонячної батареї) на 17 відсотків нижче.
 
Зміна розмірів одного модуля призвела до зміни компонування комірок в цілому. Якщо в стандартних 60-ти модульних панелях комірки згруповані в 6 стрингів (смуг), в half-cell панелях кількість стрингів збільшилася до 12. Це дає можливість краще впоратися з різною продуктивністю модулів, причиною якої може бути нерівномірна деградація, початкова неоднорідність модулів (виникає через різні умови виробництва) і часткового/повного затінення осередку. На користь збільшення кількості стрингів каже загальне підвищення надійності і довговічності панелі - при виникненні мікро-тріщин або інших пошкоджень втрати енергії, викликані виходом з ладу одного стринга, значно менше, адже робочими залишаються інші 11, втрати - 8,3% (для прикладу, при подібній ситуації в стандартному 6-ти стринговом модулі робочими залишаться 5 стрингів, втрати - 16,7%).
 
Якщо оцінювати потенційні недоліки, то слід відзначити два фактори:
  • перш за все, це збільшення кількості точок спаювання, що підвищує ризик браку. Але цей фактор буде впливовим тільки для виробництва з малим відсотком автоматизації процесів, у лідерів ринку він майже не впливає на загальну надійність
  • по-друге – збільшення собівартості панелі, викликане ускладненням технології виробництва. Втім, якщо оцінювати вартість вата потужності, то його ціна збільшилася незначно. Крім того, слід врахувати, що така панель зможе генерувати більше електрики, не вимагаючи додаткової площі для установки.
 
Компанія JinkoSolar, використовуючи для виробництва технології Half-Cell, змогла підняти потужність полікристалічної сонячної панелі до 285 Вт, батареї з монокристалічними модулями - до 295Вт. А спільне застосування технологій Half-Cell і PERC дозволило підняти потужність сонячної панелі (монокристалічні осередки) до 320 Вт.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв