(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Термін служби мережевої фотоелектричної системи

25/02/2018
Одна з головних переваг сонячної електростанції - тривалий термін експлуатації при мінімальному технічному обслуговуванні. На сьогоднішній день провідні виробники надають гарантію до 25 років на свої сонячні батареї. Якщо уважно вивчити умови, то виробник гарантує, що протягом перших 10 років експлуатації потужність сонячної панелі зменшиться не більше, ніж на 10%. А протягом 25 років сумарне падіння потужності не перевищить 20-25%.
 
Дослідження, проведені NREL (National Renewable Energy Laboratory, Національна лабораторія відновлюваної енергії, один з найбільш авторитетних інститутів в галузі альтернативної енергії) з використанням вибірки з 2000 різних кристалічних сонячних панелей показали, що «фотовольтаїчна деградація» в рік в середньому становить близько 0,5 %. Тому після 25 років роботи сонячна батарея зберігає 85% від вихідної потужності і може ефективно функціонувати протягом 40 - 50 років. При цьому така втрата потужності характерна далеко не для всіх сонячних панелей, багато зразків зберігають свою ефективність на рівні 93-95%, що значно перевищує параметри, зазначені в документації. При цьому найбільше падіння потужності доводиться на 1-2 рік експлуатації. Монокристалічні сонячні панелі деградують повільніше (близько 0,36 - 0,42% в рік), ніж полікристалічні (0,61 - 0,64% в рік).
 
Тонкоплівкові сонячні батареї втрачають потужність значно швидше, у деяких зразків деградація сонячних модулів після 2 років експлуатації може досягати 25 - 30%. Сонячні батареї такого типу мають термін експлуатації близько 7 - 10 років. Втім, більш сучасні моделі, за рахунок вдосконалення технології виготовлення, мають більш високі показники збереження потужності і більший термін експлуатації.
На ефективність роботи сонячних модулів істотно впливає якість збірки сонячних панелей, а саме - якість герметика і плівки, яка укладається між елементами і склом. Під впливом зовнішніх факторів (вологість, перепади температури, вплив ультрафіолету) цілісність герметика починає руйнуватися. Волога, яка потрапляє всередину модуля, викликає корозію струмоведучих з'єднань, що призводить до зростання опору електричних з'єднань, їх перегріву і руйнування. В кінцевому рахунку, це призводить до зниження вихідної потужності сонячної панелі.
 
Другий фактор - це зниження прозорості плівки, яка розташована між склом і сонячними модулями. Через це падає кількість сонячного світла, що надходить на фотогальванічні модулі, це призводить до зниження обсягів генерації. Найчастіше за вказаними вище причинами зниження обсягів генерації відбувається у дешевих китайських батарей «сірих» або «noname» виробників, що використовують дешеві низькоякісні комплектуючі. У той же час сонячні панелі провідних брендів дуже стійкі до негативного зовнішнього впливу. Тому, щоб зберегти максимальну ефективність сонячних панелей, необхідно захистити їх від фізичних ушкоджень - ударів, подряпин і пошкодження поверхні модуля.
 
Якщо говорити про термін служби інших елементів сонячної електростанції, то інвертори доведеться поміняти десь через 10-12 років роботи, акумуляторні батареї - в середньому витримують 5-7 років роботи, проводка і кабельна мережа - більше 25 років.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв