(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Як отримати «зелений» тариф: шість основних кроків

21/05/2018

Україна за останні роки стала одним з європейських лідерів за темпами розвитку сонячної енергетики. Незважаючи на те, що закон про «зелений» тариф в Україні був прийнятий ще в 2009 році, реальним стимулятором розвитку альтернативної енергетики він став тільки після внесення суттєвих змін у 2015 році. Саме цей рік можна вважати переломним як для промислової сонячної енергетики, так і для приватних сонячних електростанцій. Якщо в першому кварталі 2015 року всього в 40 приватних домоволодіннях були встановлені сонячні електростанції, то вже через рік їх число склало 298 господарств, до кінця 2016 року їхня кількість зросла до 1109 установок. Всього на кінець 2017 року в було встановлено 3010 приватних сонячних електростанцій, їхня загальна потужність дорівнює 51 МВт. Одна з причин такого стрімкого зростання - спрощення процесу оформлення «зеленого» тарифу.

Шість кроків до отримання «зеленого» тарифу

Весь процес отримання «зеленого» тарифу для власника приватної сонячної електростанції можна розділити на кілька етапів.

Крок перший. Договір на користування ел. енергією з місцевим Енергопостачальником

Власник будинку повинен мати договір с місцевою енергопостачальною компанією, в якому буде вказано розмір виділеної потужності. На кожен приватний будинок, як на споживача електроенергії, виділяється певний обсяг дозволеної потужності. Він може коливатися від 5 3 кВт (для будинків старої споруди) до 10-15 кВт (для нових будинків). Якщо планується встановлення сонячної електростанції більшої потужності ніж прописано в договорі, то потрібно збільшити ліміт потужності.

Щоб збільшити ліміт потужності, необхідно звернутися в місцеву енергокомпанію і надати документи, які підтверджують ваше право власності на будинок.. Крім того, доведеться зробити геодезію, проект внутрішнього електропостачання будинку та подати заяву на збільшення потужності або на нове приєднання. Процес збільшення ліміту потужності може затягнутися від 2х до 8ми місяців. Збільшення ліміту потужності - послуга платна, додавання кожного кіловата потужності залежить від категорії споживача, області, району де знаходиться споживач.

Крок другий. Підбір і встановлення обладнання

Законом визначено, що максимальна дозволена потужність для приватної сонячної електростанції - 30 кВт. Але для розміщення такої великої кількості сонячних панелей потрібно досить багато площі - для встановлення сонячної станції потужністю 10 кВт потрібно мати площу похилого даху не менше 65 кв.м, відповідно станція потужністю 30 кВт займає не менше 200 кв.м похилого даху. Якщо будівля має плаский дах то для сонячної електростанції потужністю 30 кВт знадобиться площа біля 400 кв.м. При цьому сонячні батареї необхідно розмістити так, щоб забезпечити максимальне використання їх потужності. Правильна орієнтація панелей допоможе значно збільшити обсяги генерації. Для цього сонячні панелі повинні бути виставлені в напрямку на південь - це забезпечить отримання максимальної кількості сонячного випромінювання. Крім того, сонячні панелі не повинні затінюватись деревами або сусідніми будівлями - це знизить кількість електроенергії, що виробляється. Ще один важливий момент - сонячні батареї бажано встановити в місцях, де вони будуть обдуватися вітром, щоб знизити власну температуру панелі.

Крок третій. Відкриття рахунку

Ви можете відкрити рахунок в будь-якому зручному для вас українському банку, на нього будуть перераховуватися гроші, отримані за продаж електрики за «зеленим» тарифом. Це повинен бути поточний розрахунковий рахунок (не картковий - це важливо) для отримання безготівкових коштів.

Крок четвертий. Подача заяви

Одна з переваг українського законодавства, що регулює розвиток альтернативної енергетики – це обов'язок держави викупити всю, без винятку, позитивну різницю виробленої «зеленої» електрики. Тому енергокомпанія зобов'язана прийняти вашу Заявку-повідомлення. Головне, щоб всі необхідні документи були правильно і в повному обсязі оформлені - це дозволить значно скоротити час на отримання дозволу. При подачі заяви на підключення сонячної електростанції до загальної енергосистеми буде необхідно представити сертифікати на сонячні батареї і інвертор. Це буде підтвердженням того, що обладнання ввезені в Україну законно. Енергокоманія, крім перевірки поданої документації на відповідність її чинному законодавству, також проведе первинну перевірку підключення сонячної електростанції до загальної енергосистеми і повинна погодити схему підключення.

Крок п'ятий. Купівля двонаправленого лічильника

Двохнаправлений лічильник потрібний для обліку електроенергії, яка передається в загальну енергосистему (вироблена сонячною електростанцією) і отримана з енергосистеми (власне споживання). Позитивна різниця між переданої і отриманої електроенергією якраз і оплачується по «зеленому» тарифу. Власник сонячної електростанції зобов'язаний за свої кошти придбати двонаправлений лічильник і оплатити його установку. Працівники енергокомпанії встановлять його протягом 5 днів після надходження грошей на рахунок.

Крок шостий. Укладання договору

Після встановлення двонаправленого лічильника між енергпостачальником та власником домогосподарства укладається договір купівлі - продажу електроенергії.

Отримання інформації про обсяги поставленої «сонячної» електроенергії - обов'язок енергетичної компанії. В останній день місяця представник компанії разом з власником сонячної електростанції повинен підписати акт прийому-передачі електроенергії за підсумками місяця. Енергокомпанія проводить нарахування необхідних коштів, при цьому всі необхідні податкові виплати (податок на прибуток і військовий збір) будуть утримані ще до зарахування грошей на рахунок власника сонячної електростанції.

Якщо сонячна електростанція буде прийнята в експлуатацію протягом цього року, то «зелений» тариф в розмірі 19 євроцентів за 1 кВт-год електроенергії буде діяти до 2030 року. Починаючи з 2020 ціна на «зелений» тариф знизиться майже на 2 євроцента.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв