(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Які сонячні панелі краще: моно- або полікристалічні

12/03/2018
На сучасному ринку сонячних панелей поширені три типи сонячних батарей: монокристалічні, полікристалічні і аморфні. При цьому, на полікристалічні сонячні панелі припадає понад 55% світового ринку, на монокристалічні - близько 27-28%. Аморфні сонячні батареї поки не мають широкого застосування через свій низький ККД, крім того, вони мають досить невеликий – 5-7 років – строк служби. Тому вони за рахунок своєї головної переваги – гнучкості – використовуються для вирішення специфічних завдань.
 
Таке становище на ринку пов'язане з тим, що кристалічні сонячні панелі на сьогоднішній день мають кращі, в порівнянні з іншими типами сонячних батарей, показники ефективності. При цьому монокристалічні сонячні панелі більш ефективні, їх ККД становить близько 17% - 19%, в той час як у полікристалічних він становить близько  15%-17%.
 
 
Моно - и полікрісталічні панелі: переваги та недоліки
Проведемо порівняння моно- і полікристалічних сонячних панелей.
 
 
Вартість
Монокристалічні сонячні панелі коштують трохи дорожче, ніж полікристалічні. Викликано, це перш за все, більш складною технологією виготовлення і використанням більш якісного вихідного матеріалу - кремнію високого ступеня очищення. У той час як у полікристалічних панелей для виготовлення використовуються різнорідні кристали кремнію і різні домішки, наприклад, перероблені сонячні панелі. Втім, останнім часом різниця у вартості полі- і монокристалічних панелей скорочується. Влада Китаю інвестує великі кошти у вдосконалення технологій виготовлення монокристалічних панелей. Це дозволило знизити вартість 1 Ватта потужності з 0,72 долара США (у 2016 році) до 0,45 долара США в кінці 2017 року. Фахівці прогнозують, що до кінця 2018 року частка монокристалічних панелей на ринку складе близько 40%.
 
 
Потужність
При рівній площі сонячної панелі монокристалічні батареї більш потужні, ніж полікристалічні. Тому їх встановлюють в місцях з дефіцитом площі (наприклад, дахові сонячні станції), щоб домогтися максимуму генерації. Полікристалічні сонячні панелі використовуються в основному, в наземних сонячних електростанціях.
 
 
Деградація
Монокристалічні сонячні панелі, за рахунок більш однорідної структури, деградують менше. У рік така сонячна панель втрачає близько 0,36 - 0,42% своєї потужності. У полікристалічної панелі це показник дещо вищий - 0,61 - 0,64%
 
 
Робота при недостатньому освітленні
Довгий час вважалося, що монокристалічні сонячні панелі більш ефективні при недостатньому освітленні (наприклад, затінення деревами або будівлями, хмари), ніж полікристалічні. Сучасні дослідження показують, що батареї різних виробників експериментально показують різні результати. Сучасні полікристалічні сонячні батареї по своїй продуктивності наближаються до монокристалічних аналогів, а у деяких виробників - навіть перевищують їх при роботі з перевідбитим (вторинним) сонячним світлом.
 
 
Залежність від температури
При нагріванні поверхні сонячної панелі обсяги генерації електроенергії падають. У монокристалічних панелей це падіння трохи менше, ніж у полікристалічних, але суттєвої різниці практично немає.
 
 
Виходячи з наведеного порівняння за основними параметрами, неможливо однозначно визначити, який тип панелей - поли - чи монокристалічні - краще. Остаточний вибір залежить від особливостей проектування сонячної станції, доступної площі, обсягів фінансування та інших факторів.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв