(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Територіальні громади опановують сонячну енергію

20/02/2018
Червоненська об'єднана громада (Житомирська область), в яку входить 6 сіл, планує побудувати промислову сонячну електростанцію потужністю 0,5 МВт.
 
 
Попередня вартість реалізації проекту - 18 мільйонів гривень, з яких близько 10% планується виділити з бюджету громади. Решту коштів виділить Державний фонд регіонального розвитку. Будівництво сонячної електростанції розглядається як спосіб наповнення бюджету громади. Який на сьогоднішній день є дотаційним, основні бюджетні надходження забезпечує цукровий завод, який працює нестабільно. А робота сонячної електростанції за зеленим тарифом принесе в бюджет громади близько 2 - 2,5 млн гривень чистого прибутку щорічно. У громаді планують направити отримані кошти на реалізацію екологічних та енергоефективних проектів: утеплення дитячих садків і школи, установку діодного освітлення на вулицях, придбання сміттєвих баків, будівництво лінії для сортування сміття. Додатковий плюс від реалізації проекту - створення додаткових робочих місць на території громади.
 
І такий приклад - не єдиний. Все більше територіальних громад проявляють зацікавленість в установці сонячних електростанцій. В кінці січня в місті Берислав (Херсонська область) була здана в експлуатацію сонячна електростанція «Таванська - 2», потужність якої становить 8,2 МВт. Її будівництво дозволило вирішити громаді відразу кілька проблем:
  • щорічно міська скарбниця буде отримувати за оренду земельної ділянки 600 тисяч гривень - це становить майже 10 відсотків від усього міського бюджету
  • під будівництво сонячної електростанції було відведено ділянку, яка фактично не використовувалась та на якій було влаштоване незаконне стихійне звалище. За рахунок інвестора була проведена рекультивація земель
  • будівництво сонячної електростанції створило додатково для жителів міста і навколишніх сіл 100 тимчасових робочих місць. Введення станції в експлуатацію створило додатково 12 постійних робочих місць.
 
Установка сонячних панелей - це ще й можливість істотно знизити плату за використання електроенергії. Навіть якщо станція не працює за зеленим тарифом, вона окупить вкладення протягом 12-15 років - такий термін в енергетичній галузі є досить прийнятним. Наприклад, в селі Варяж Львівської області встановлені сонячні панелі не тільки забезпечують освітлення центральних вулиць, а й майже повністю забезпечують потреби села в електриці влітку. Навіть взимку, в умовах низької освітленості, громаді доводиться докуповувати всього 30-35% необхідної електроенергії з потужностей Обленерго.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук