(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

З 2020 року нові будинки в Каліфорнії повинні обов’язково мати сонячні батареї

04/06/2018
Каліфорнія стала першим в США штатом, у якому на законодавчому рівні закріплено необхідність власникам нових будинків та інших будівель у обов'язковому порядку встановлювати сонячні батареї. Таке рішення прийняла комісія з питань енергетики штату, воно не вимагає додаткових узгоджень і схвалень і вступає в силу з 1 січня 2020 року.
 
 
За оцінками експертів-будівельників, таке нововведення приведе до подорожчання нових будинків в середньому на 10 тисяч доларів. Це приблизна оцінка, вона може істотно відрізнятися залежно від потужності встановлених панелей, а також об'єму систему накопичення, зберігання та розподілу енергії. При цьому аналітики комісії з питань енергетики відзначають, що система окупиться в середньому за 12-15 років, а всього за 30 років (це час гарантованої експлуатації сонячних панелей) сонячна електростанція дозволить власникам будинку заощадити 18 - 22 тисяч доларів.
 
За оцінками комісії, нова норма буде розповсюджуватися приблизно на 117 тисяч нових житлових будинків, а також до 48 тисяч будівель іншого типу, які за прогнозами будівельних компаній будуть зведені в Каліфорнії в 2020 році.
 
Питання введення обов'язкового встановлення сонячних панелей для нових будинків обговорювалося на протязі останніх 10 років. При цьому один з головних гравців ринку - Асоціація будівельної промисловості штату - послідовно виступала за перенесення такого рішення на більш пізній термін. З одного боку, це вимагає внесення змін до будівельних норм і ускладнить процес проектування будівель. Крім того, досить багато питань виникає і з точки зору архітектури. На сьогоднішній день перелік стилів, в яких сонячні панелі можна досить органічно вписати в екстер'єр будинку, досить обмежений. В деякі архітектурні рішення (класичний стиль, готика та інші) сонячні модулі встановити дуже і дуже проблематично. Проте ринок обладнання для сонячних електростанцій вже готовий запропонувати рішення, які зможуть задовольнити навіть найвибагливіших шанувальників стилю та архітектури. Перш за все, мова йде про сонячну черепицю, масове виробництво якої Тесла, хоч і зі значним пізніше, все-таки змогла налагодити. Крім того, досвідні зразки обладнання такого типу вже представили кілька компаній, у тому числі - китайські, які в перспективному майбутньому готові скласти Tesla достойну конкуренцію на ринку.
 
Ще однин перспективний напрямок - BIPV-системи - сонячні установки, які інтегровані в будівлю. BIPV (від англійського Building-integrated photovoltaics) - це комплексне рішення, при якому фотоелектричні модулі не тільки використовуються для генерації електроенергії, але й виступають як повноцінна складова конструкції будинку. Вони можуть бути використані не тільки в якості покрівельного покриття (готове рішення, про яке вже говорилося вище - це «сонячний» дах з черепиці, ведуться активні дослідження щодо можливості використання тонкоплівкових  сонячних панелей у якості гнучкого покрівельного покриття), але і в ролі стінового матеріалу, а також таких елементів як навіси і частини вікон. Відповідно до розрахунків Міністерства енергетики США, системи BIPV в довгостроковій перспективі здатні забезпечити до 50% всієї електроенергії, яка споживається в Сполучених Штатах. Особлива зацікавленість у розвитку «віконних» технологій сонячних електростанцій проявляють власники комерційної нерухомості. За попередніми розрахунками, «сонячні» вікна здатні на 30-50% покрити потреби офісних хмарочосів в електроенергії. Важлива перевага такого рішення - пік споживання електроенергії (а це денний час) припадає на пік його генерації сонячними електросистемами.
 
Потрібно відзначити, що в Євросоюзі вже введено в дію стандарт EN 50583, який визначає вимоги до BIPV-систем і як до фотоелектричних систем, і як до будівельних матеріалів.
 
 
Сонячні батареї для нового дому: особливості проектування
 
 
На сьогоднішній день приватні сонячні електростанції - сегмент ринку електроенергетики в Україні, що розвивається найбільш динамічно. Тільки за останні три роки кількість фотоелектричних систем, встановлених в приватних домогосподарствах, зросла в 27 разів. Якщо в третьому кварталі 2015 року приватних СЕС в Україні було всього 132, то до кінця першого кварталу 2018 року їх кількість зросла до 3553 штук. Встановлення приватної сонячної електростанції потужністю більш, ніж 15 кВт, дозволить не тільки повністю забезпечити електрикою домогосподарство, але й реалізовувати надлишки енергії за дуже вигідних «зеленим» тарифом. Наприклад, власник сонячної електростанції потужністю близько 30 кВт (обмеження по потужності для фізичної особи) на Київщині (цей регіон має один з найнижчих рівнів інсоляції в Україні) в середньому щомісяця отримує від продажу «сонячної» електроенергії від 20 до 30 тисяч гривень.
 
При цьому розрахунок монтажу сонячної електростанції ще на етапі проектування приватного будинку має цілий ряд переваг:
 
  • перш за все, такий підхід дозволяє в повній мірі розкрити потенціал сонячних панелей за рахунок їх правильної установки - як за рахунок вибору оптимальної орієнтації (при установці на стаціонарні опори - напрямок на південь), так і за рахунок кута нахилу сонячних панелей
  • в розрахунках стропової системи вже будуть враховані додаткові навантаження, викликані установкою сонячних панелей. Крім того, проектом буде передбачена необхідність наявності вільного доступу до сонячних панелей для проведення їх візуального огляду, миття та технічного обслуговування
  • можливість створення єдиної системи блискавкозахисту - для будинку та сонячної електростанції
  • прокладка всіх силових ліній (проводки) до виконання чистових оздоблювальних робіт
  • вибір оптимального місця для встановлення системи накопичення та зберігання електроенергії (якщо вона буде передбачена проектом)
  • можливість вибору такого архітектурного рішення, яке дозволить органічно вписати сонячну електростанцію в екстер'єр будинку/котеджу.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук