(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Найбільша в Європі плавуча сонячна електростанція запрацювала у Франції

30/10/2019

Найпотужніша в Європі сонячна електростанція почала роботу у Франції, недалеко від міста Пйоланк (це долина річки Рони, регіону, який славиться своєю кухнею і виноробством). Потужність станції становить 17 МВт, для її розміщення був спеціально заводнено закинутий кар'єр. Ще одна особливість проекту - це енергетичний кооператив, так як місцеві жителі отримали можливість інвестувати в будівництво сонячної електростанції. Електроенергія, що виробляється СЕС, при реалізації на ринку отримає спеціальне маркування - «гарантоване зелене електрику». На думку маркетологів, це створить певну перевагу, адже покупці будуть усвідомлювати, що купуючи цю електроенергію, вони вносять посильний внесок у збереження природи. Введення станції в експлуатацію дозволить забезпечити електроенергією близько 4733 будинків і скоротити викиди СО2 на 1096 тонн щорічно.

Головна перевага плавучої сонячної електростанції - це рішення проблеми з орендою землі, яка дуже гостро стоїть в країнах Європи. Плавучі сонячні електростанції можуть бути розміщені в кар'єрах, на водосховищах, озерах та інших водоймах. За підрахунками експертів, якщо задіяти всього 1% площі штучних водойм, то загальна потужність плавучих сонячних електростанцій складе близько 400 ГВт.

З інших переваг слід відзначити:

  • зниження впливу температурного коефіцієнта, адже поверхня води буде виступати в якості природного охолоджувача для батарей, які будуть менше нагріватися на сонці, тим самим знизяться втрати генерації через зростання температури панелі
  • плавучі сонячні панелі, розташовані на поверхні озера, знизять обсяги випаровування води, що дуже важливо в вододефіцитних районах. Крім того, вони перешкоджають активному розмноженню у воді водоростей, перекриваючи надходження сонячного світла
  • сонячні батареї на поверхні водойми перетворюють не тільки пряме сонячне випромінювання, але і значний обсяг відбитого від водної поверхні.

Основна проблема - це встановлення сонячних електростанцій на поверхні водойми, цей процес набагато складніше і затратніше, ніж монтаж сонячних батарей на землі. Крім того, необхідно домогтися надійного захисту контактів від впливу вологи і розвитку корозії. До того ж, необхідно передбачити захист понтонів при замерзанні води та утворення стійкого крижаного покриву.

Плавучі сонячні електростанції - відносно молода технологія, перший патент був виданий в 2008 році. На сьогоднішній день в світі діє понад 400 подібних об'єктів, сумарна потужність - близько 1,1 ГВт (для порівняння - в 2014 році сумарна потужність всіх плавучих сонячних установок становила всього 10 МВт).

Якщо оцінювати європейський регіон, то безумовним лідером тут є Великобританія, де зосереджено майже 65% діючих гідрофотовольтаїчних станцій. На другому місці - Нідерланди, 6 таких об'єктів функціонує в Бельгії. Дуже великий проект знаходиться на стадії реалізації в Литві. Плавуча сонячна електростанція стане не тільки самою першою в Балтійському регіоні, а й найпотужнішою в Європі, її потужність складе близько 250 МВт. Здача станції в експлуатацію намічена на 2021 рік.