(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Приватні сонячні станції в Україні стають все популярнішими

30/07/2018
Приватні сонячні електростанції в Україні стають все більш затребуваними. За підсумками другого кварталу 2018 року кількість домашніх сонячних електростанцій зросла на 1107 установок, що майже в два рази більше, ніж в першому кварталі. Всього ж за перше півріччя в Україні було встановлено 1550 домашніх сонячних електростанцій - для прикладу, до кінця 2017 року всього в Україні функціонувало 3010 приватних сонячних електростанцій (СЕС). Всього до кінця червня 2018 року перебуває в експлуатації 4660 домашніх СЕС, сумарна потужність яких становить близько 90 МВт. Загальні інвестиції в домашні сонячні електростанції склали близько 88 мільйонів євро.
 
 
Найбільше домашніх сонячних електростанцій встановлено в Київській, Тернопільській та Дніпропетровській областях. Аналітики пов'язують таке велике зростання числа приватних СЕС з введенням в 2015 році ефективних стимулів, перш за все - це прив'язка «зеленого» тарифу до курсу євро. Крім того, слід зазначити і підвищення граничної потужності приватної сонячної електростанції до 30 кВт (до 2015 року потужність домашньої СЕС була обмежена значенням 10 кВт), що дає можливість не тільки покривати власне споживання електроенергії, але і реалізовувати надлишки державі, отримуючи відчутний прибуток. Збільшення активності населення пов'язано ще і з тим, що «зелений» тариф для приватних сонячних електростанцій буде зменшений з 2019 року, тому домовласники прагнуть підключитися на більш вигідних умовах. Адже згідно чинного законодавства, «зелений» тариф, що буде отриманий в 2018 році, залишиться незмінним на весь час дії закону - до 2030 року. Ще один важливий фактор – зменшення обладнання, яке за останні 5 років стало дешевше на 30-40 відсотків. Крім того, збільшення конкуренції призвело до того, що компанії, які займаються реалізацією обладнання для сонячних електростанцій, стала пропонувати комплексний підхід, пропонуючи отримати приватну сонячну електростанцію «під ключ».
 
Слід зазначити, що збільшення числа приватних сонячних електростанцій - це ще й приклад розподіленої генерації, що позитивно позначається на стабільній і збалансованій роботі всієї енергосистеми. Крім того, активно розвивається сонячна енергетика в Україні, котра стимулює попит на сонячні батареї, привела до відкриття з країні відразу декількох заводів, які виробляють сонячні панелі. А це - додаткові робочі місця і відрахування податків до бюджетів всіх рівнів.
 
Приватна дахова сонячна електростанція: приклад в Полтавській області
Мешканець Полтавської області в квітні 2017 року вирішила встановити вдома дахову сонячну електростанцію. Після аналізу існуючих будівель, довелося провести деякі доопрацювання, перш за все - зміцнити дах, щоб він зміг витримати значне навантаження. Роботи були розпочаті в квітні, а вже в листопаді приватна сонячна електростанція почала роботу по «зеленому» тарифу. І це при тому, що всі будівельні та пуско-налагоджувальні роботи були закінчені ще до літа, весь інший час довелося витратити на узгодження документів та підключення СЕС з Обленерго.
 
Потужність дахової сонячної електростанції - 23 кВт, при цьому документи оформлені на гранично можливе значення, що допускається законодавством України - на 30 кВт. Але через обмеженість коштів вдалося встановити всього 86 сонячних батарей, при появі додаткових вільних коштів власник СЕС планує докупити сонячні панелі і довести потужність сонячної електростанції до максимально допустимого значення. Загальна площа, яка потрібна була для розміщення сонячних панелей - 130 квадратних метрів, для цього довелося задіяти дах будинку і сараю, щоб забезпечити оптимальну орієнтацію сонячних батарей. Вся інформація про вироблену і передану в загальну енергомережу електроенергію по інтернету надходить в Обленерго і власнику станції, який може на комп'ютері або смартфоні відстежувати онлайн всі параметри і продуктивність станції.
 
Станція вимагає мінімального обслуговування. Основне питання - це забрудненість панелей, але поки відстеження рівня генерації показує, що природних опадів цілком вистачає, щоб сонячні панелі залишалися чистими. Конструкція станції передбачає блокування роботи, якщо виникають неполадки в мережі. Усе технічне обслуговування виконує компанія, яка провела установку сонячної станції, це було спочатку включено у вартість. Компанія моніторить технічний стан станції, отримуючи інформацію про обсяги генерації електрики, а також здійснюючи відеоспостереження, використовуючи встановлені поруч з панелями веб-камери.
 
Загальна вартість домашньої сонячної електростанції (включаючи обладнання, витрати на зміцнення даху, виконання монтажних робіт, придбання двонаправленого лічильника і оплату необхідних для підключення зборів) склали близько 24 тисяч доларів. У перший місяць роботи, за грудень, станція принесла своєму власникові 1 тис гривень чистого прибутку. Слід врахувати, що це не самий сонячний місяць, з одними з найкоротших днів в році. Крім того, станція повністю компенсувала власне енергоспоживання домогосподарства. У січні прибуток також склав в районі 1000 гривень. Зі збільшенням тривалості дня почав рости і обсяг генерації - в лютому дохід склав майже 3000 гривень, а в березні - вже 4800. У літні місяці станція може приносити своєму власникові до 20 тисяч гривень щомісяця - все буде залежати як від кількості сонячних днів, так і температури, адже спека істотно знижує рівень генерації.
 
За розрахунками фахівців, сонячна електростанція повністю окупить вкладення протягом 5-6 років.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук