(067) 468-68-36
(093) 468-68-36
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00Сб-ВсВыходной
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00Домашні сонячні електростанції залишаються єдиним сегментом альтернативної енергетики в Україні, що стабільно розвивається. Тільки на протязі першого кварталу цього року їх кількість зросла на 2100 установок, сумарна потужність нових приватних сонячних електростанцій склала 65 МВт, цей показник майже в 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Всього в Україні функціонує більше 24 тисяч домашніх сонячних електростанцій (це ті, які підключені і працюють за зеленим тарифом, в статистику не включені автономні сонячні електростанції). Їх загальна потужність перевищує 618 МВт, а сумарний обсяг інвестицій в домашні СЕС - більш 495 млн євро.
Лідером за кількістю сонячних електростанцій, що встановлені у приватних домогосподарствах, є Дніпропетровська область, де функціонує 3200 приватних СЕС. На другому місці - Тернопільська область, де встановлено 2200 об'єктів домашньої електрогенерації, далі - Київська (майже 2 тисячі), Івано-Франківська (1800) і Закарпатська (1400 домашніх СЕС). Безпосередньо в Києві за зеленим тарифом працює 187 приватних фотоелектричних станцій, їх власники з початку року виробили і реалізували електрики більше, ніж на 2 млн гривень. Всього приватними СЕС було згенеровано 700 млн кВт / годин екологічно нейтральною електроенергії.
При цьому темпи зростання кількості приватних СЕС можуть не тільки зберегтися, а й навіть зрости. Уряд, що шукає шляхи виходу з кризи, що склалася в енергетичній сфері України, пропонує знизити тарифи для промислових СЕС на 15%, для вітрових електростанцій - на 7%. При цьому зелений тариф для приватних сонячних електростанцій залишиться без змін. Як заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, ні в одному з розглянутих варіантів не розглядалася можливість зниження розмірів оплати для власників приватних альтернативних енергогенеруючих потужностей.
Тому приватна сонячна електростанція залишається вигідною інвестицією. Наприклад, будівництво мережевої домашньої СЕС потребує вкладень на суму близько 16,5 тисяч доларів, при цьому усереднений щомісячний дохід (залежить від пори року) складе близько 4,7 тисяч доларів. Таким чином, станція окупить себе протягом 4 років. Слід урахувати, що зелений тариф для приватної СЕС (його розмір фіксується в євро на день підключення станції до загальної електромережі і залишається незмінним на весь термін) діє до 2030 року. Крім того, зростання якості виготовлення сонячних батарей привів до того, що їх термін служби виріс з 25 до 32,5 років, тому власник зможе отримувати електрику безкоштовно ще протягом довгого часу.