(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Гібридні сонячні батареї зможуть підігрівати воду

17/09/2018
У спекотний сонячний день температура поверхні сонячної батареї може нагріватися до 60-70 градусів. Якщо врахувати, що в середньому для сонячної панелі значення температурного коефіцієнта становить 0,5% (він показує, настільки падає потужність при нагріванні панелі на один градус, починаючи з 25С), то втрати генерації можуть досягати 20%. При роботі сонячної електростанції за зеленим тарифом - це істотні збитки в найвигідніші сонячні літні дні, коли сонячна енергія в великих обсягах перетворюється не в електричну, а в теплову.
 
 
Вчені британського університету Брунеля створили технологію виробництва гібридних сонячних панелей. Їх особливість - вони здатні до самоохолодження, тепло відводиться від сонячної панелі за допомогою спеціальних плоских теплових труб-радіаторів. Аналогічний принцип використовується для охолодження електронних пристроїв і утилізації тепла, прикладом можуть служити системи охолодження, що встановлюються в комп'ютерах. Тільки у випадку з сонячними панелями надлишки тепла не відводяться у повітря, а використовуються для обігріву води. В результаті сонячна батарея не перегрівається та працює в оптимальному режимі з максимальним ККД. При цьому забезпечуючи будівлю як електрикою, так і гарячою водою.
 
Подібні проекти розроблялися і раніше, але британські вчені запропонували зразки, вже зараз готові до масового промислового виробництва. Сонячні панелі являють собою модульні конструкції, принцип яких нагадує конструктор Lego. Вони можуть легко підключатися один до одного, не вимагаючи додаткових витрат на монтаж сонячної установки. Ще один плюс такого підходу - можливість згодом нарощувати потужність установки, підключаючи нові модулі. Попередньо ціна одного квадратного метра такої багатофункціональної сонячної панелі складе 340 доларів. За прогнозами аналітиків, такі гібридні панелі будуть особливо затребувані при будівництві енергетично нейтрального соціального житла, офісів і громадських будівель в країнах, що розвиваються.
 
Гібридні сонячні панелі вже встановлені та проходять практичні випробування в восьми будинках різного типу (житловий будинок, магазин, офіс) в Іспанії, Австрії, Португалії та Іспанії. Розробники відзначають, що разом з підвищенням ефективності генерації електроенергії за рахунок відведення тепла спостерігається і збільшення терміну служби фотоелементів.
 
Надалі команда розробників планує створити на основі гібридних панелей фотогальванічне дахове покриття, яке стане частиною системи електро- і теплопостачання будівлі.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв