(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Конференція «ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У XXI СТОЛІТТІ» - сучасний стан та перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні

30/09/2018
Компанію Гранд Оверон та Інститут відновлюваної енергетики НАН України пов’язує довга та плідна співпраця. Ще одним прикладом цього є участь наших співробітників у XIX міжнародній науково-практичній конференції “ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У XXI СТОЛІТТІ”, що відбулась у Києві з 26 по 28 вересня 2018 року. В роботі конференції, крім представників науково-дослідних закладів України та українських університетів, приймали участь науковці з Китаю, Німеччини, США та Казахстану, виробники обладнання, що працює на альтернативних джерелах енергії, бізнесмени, представники центральних та місцевих органів державної влади, профільного міністерства.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Головна мета заходу – це обговорення проблем та розгляд перспектив розвитку використання відновлюваних (альтернативних) джерел енергії, електро- і біоенергетичних ресурсів, впровадження технологій теплопостачання за рахунок енергії вітру, сонця, а також гідроенергетичних ресурсів. Окремий напрямок в роботі конференції – це реалізація заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження.
 
 
Особливість конференції цього року – нові напрями роботи, які пов’язані з використанням водневих технологій в виробництві та акумулюванні енергії. Також значну увагу було приділено впровадженню електротранспорту в Україні. Тільки за минулий рік кількість електрокарів в країні майже подвоїлась, високі темпи зростання кількості електромобілів зберігаються і в цьому році. Цей напрямок представили представники китайських компаній, вони ознайомили присутніх з перспективним проектом електроавтобусу для міського транспорту, а також новітні технології, які використовуються для зарядки електромобілів.
 
 
 
Традиційно дуже багато часу та уваги було приділено сонячній енергетиці, яка є одним з сегментів енергетики України, що розвивається найбільш стрімко.
 
 
Конференція стала майданчиком, на якій зібралися обговорити проблеми і перспективи розвитку цієї галузі альтернативної енергетики всі зацікавлені сторони. Науковці представили нові розробки в області підвищення ефективності сонячних панелей, виробники - нові зразки обладнання для сонячних електростанцій, компанії, що безпосередньо займаються установкою сонячних електростанцій - нові підходи до проектування СЕС і практичні шляхи підвищення генерації електричної енергії на прикладах вже діючих на Україні сонячних електростанцій.
 
 
Особливу увагу було приділено перспективам створення локальних (Microgrid) «розумних» мереж на основі декількох електрогенеруючих станцій, що використовують альтернативні джерела енергії. Це питання стає все більш актуальним в світлі введення в Україні ринку електроенергії, забезпечення стабільної та безперервної генерації електрики з використанням відновлюваної енергії сонця і вітру. Крім того, розподілена генерація і локальні мережі позитивно впливають на стабільність енергосистеми в цілому - ця проблема вимагає все більшої уваги з ростом потужностей альтернативної енергетики.
 
 
Окремо варто відзначити роботу фахівців з Кривого Рогу, які представили роботу про можливості впровадження в енергоринок залізорудних підприємств комплексних систем на основі відновлюваних джерел енергії. Перспективність цієї роботи пов'язана з необхідністю докорінної модернізації (перш за все - у сфері споживання енергоресурсів) українських підприємств важкої промисловості, особливо - металургійних.
 
 
Підвищення енергоефективності існуючих об'єктів житлово-комунального господарства, зниження енерговитрат і впровадження нових технологій енергозбереження при будівництві нових будинків і промислових об'єктів - ще один дуже актуальний напрямок в українських реаліях.
 
 
Відмінною особливістю конференції є і місце її проведення - НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». В результаті в її роботі можуть взяти участь ті, кому вже через кілька років доведеться на практиці займатися розвитком «чистої» енергетики в Україні. Стрімкий розвиток всіх напрямків альтернативної енергетики вимагає все більшої кількості висококваліфікованих фахівців, чиєю вузькою спеціалізацією буде проектування, будівництво і експлуатація об'єктів «зеленої» енергетики. І мова йде не тільки про сонячні і вітрові електростанції, а також біогазові і геотермальні установки, малі гідроелектростанції.
 
 
Крім студентів, в роботі конференції взяли участь і школярі - члени Малої академії наук, для багатьох з них це буде перший досвід участі в такому представницькому науковому заході. Кращі доповіді були відзначені спеціальними дипломами, для багатьох «малих академіків» така конференція може стати першою сходинкою до опанування професії. 
 

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв