(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

Лідери відновлювальної енергетики в Україні наполягають пришвидшити процес прийняття нового законодавства щодо підтримки галузі

30/10/2018
Ключові гравці українського ринку відновлюваної енергетики - Асоціація Сонячної енергетики, Українська асоціація відновлюваної енергетики, Біоенергетічна асоціація України, Українська вітроенергетична асоціація, Українська воднева рада (вони об'єднують понад 80% ринку відновлюваної електрогенерації в Україні) висловилися за якнайшвидше внесення змін до чинного законодавства, що регулює ринок зеленої енергетики, підписавши відповідний Меморандум про взаємопорозуміння.
 
 
На сьогоднішній день в парламенті на обговоренні знаходиться вісім законопроектів, в яких передбачається впровадження нової моделі стимулювання розвитку альтернативної енергетики, насамперед - за рахунок впровадження аукціонів для розподілу квот на встановлення нових виробничих потужностей. Незважаючи на те, що узгодження і доопрацювання основного законопроекту триває вже кілька місяців, важко прогнозувати, коли документ може надійти в сесійний зал.
 
Рішення представників провідних асоціацій відновлюваної енергетики виступити зі спільною узгодженою позицією викликано стурбованістю затягуванням процесу внесення змін до чинного законодавства. Нині діючий закон про «зелений тариф» вже найближчим часом може створити надмірне фінансове навантаження на бюджет, що може істотно уповільнити розвиток галузі.
 
Керівники асоціацій виступили за введення нової моделі підтримки відновлюваної енергетики - через впровадження аукціонів по розподілу квот на будівництво нових потужностей, як це робиться в багатьох країнах Європи. При цьому лідери українського ринку відновлюваної енергетики, підписавши меморандум про взаєморозуміння, пропонують:
 
  • ввести нову систему підтримку відновлюваної енергетики вже з 1 січня 2020 року - цього часу має повністю вистачити для того, щоб ринок підготувався до нововведень і безболісно перейшов на новий принцип функціонування
  • всі введені до цього часу в експлуатацію потужності продовжують працювати за «зеленим тарифом», який був встановлений раніше, на момент здачі в експлуатацію
  • аукціони з продажу квот на виробництво «альтернативної» електрики проводити на майданчику електронної торгівлі системи "Prozorro»
  • проведення тестових аукціонів ще до 1 січня 2020 року, при цьому для сонячної та вітрової енергетики такі заходи проводити окремо.
Сторони вважають, що подальше затягування прийняття змін до законодавства негативно позначиться, перш за все, на інвестиційній привабливості української альтернативної енергетики.
 
Що чекає приватні сонячні електростанції
У підписаному меморандумі велике значення приділено приватним сонячним електростанціям, число яких в Україні стрімко зросла за останній час. Перш за все пропонується не тільки зберегти для них дію «зеленого тарифу», як це передбачено чинним законодавством, а й навіть продовжити його дію. Крім того, члени асоціації виступили за збільшення граничної потужності приватних сонячних електростанцій до 50 кВт - зараз вона обмежена значенням 30 кВт. Таке підвищення потужності повністю виправдано у зв'язку зі зниженням розміру «зеленого» тарифу, що значно збільшує термін окупності приватної сонячної електростанції. Окремо варто відзначити і важливість розподіленої електрогенерації, яка покращує балансування енергосистеми в цілому.
 
Також в Меморандумі пропонується зберегти дію «зеленого» тарифу на дахові сонячні електростанції (розташованих на дахах або фасадах), при цьому встановивши значення максимальної потужності на рівні 1000 кВт.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв