(067) 468-68-36
(067) 468-68-36
(093) 468-68-36

Прием звонков:

Пн-Пт9:00-18:00
Сб-ВсВыходной

У 2018 році сонячні батареї подешевшали на чверть своєї вартості

21/10/2018
З січня по вересень цього року полі- і монокристалічні сонячні панелі на світовому ринку подешевшали на 25,5 і 19,8 відсотків відповідно - такі дані оприлюднила тайванська маркетингова компанія TrendForce. Ще на початку року експерти компанії прогнозували, що до кінця року в Китаї ціни на фотоелектричні модулі можуть знизитися до 24 центів за ват. Цей прогноз став дійсністю зі значним випередженням передбачених термінів.
 
Фахівці TrendForce припускають, що якщо сонячна фотоелектрична генерація в Китаї наблизиться до мережевого паритету, то вже протягом наступного дев'ятимісячного циклу (4 квартал 2018 року і перше півріччя 2019 роки) ціни на звичайні моно - і полікристалічні сонячні панелі зменшаться ще на 2,8 і 9,8 відсотка відповідно.
 
Чому ціни на сонячні батареї так стрімко падають
Ціни на сонячні панелі тільки за останні 5 років знизилися майже на 30 відсотків. В основному це було пов'язано з поліпшенням технологій, що призводило до зниження виробничих витрат, і нарощування масовості виробництва. Нинішнє різке зниження вартості фотоелектричних модулів викликано рішенням уряду Китаю істотно знизити державну підтримку виробників обладнання для сонячних електростанцій, а також зниженням квот на введення в експлуатацію нових потужностей з державним дотуванням. Планується ввести в експлуатацію всього 10 ГВт нових сонячних електростанцій за фінансової підтримки уряду Китаю.
 
Таке різке скорочення підтримки проектів в області сонячної енергетики в Китаї призвело до того, що світовий прогноз зростання сонячної енергетики скоротився до 86 ГВт - на початку року називалися цифри в районі 100 - 110 ГВт. При цьому сумарна потужність виробництва сонячних панелей в 2018 році досягне значення в 150 ГВт. Саме надмірне виробництво стало основною причиною значного зниження ціни на сонячні панелі. Найбільш гостро проблема перевиробництва стоїть в Китаї, навіть незважаючи на те, що Європейський Союз скасував дію загороджувальних мит на поставку сонячних батарей і фотоелектричних модулів з Китаю, Малайзії і Тайваню на європейський ринок.
 
Зменшення обсягу ринку викличе зростання конкуренції серед виробників, які, з одного боку, будуть змушені знижувати обсяги виробництва, з іншого - демпінгувати на ринку, знижуючи обсяг прибутку. Все це викличе не просто закриття фабрик, але і можливе банкрутство цілого ряду виробників, в тому числі - з першого ешелону. У той же час у вигоді залишаться кінцеві споживачі, які зможуть купить сонячні батареї за дуже вигідними цінами, в тому числі - і вироблені за самими передовими технологіями.

Комментарии

Сообщения не найдены

Написать отзыв