(067) 468-68-36
(093) 468-68-36
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00Сб-ВсВыходной
Прием звонков:
Пн-Пт9:00-18:00Уряд розглядає перехід на зелені аукціони як ефективну альтернативу діючому зараз зеленому тарифу. Це допоможе створити на українському ринку альтернативної енергетики конкурентне середовище, при якому дозвіл на будівництво будуть отримувати ті інвестори, які пропонували найменшу вартість за кіловат-час електроенергії. Зелені аукціони допоможуть вирішити кілька проблем:
Перші пробні зелені аукціони планувалося провести вже в другій половині 2019 року, але старт розподіл квот на будівництво нових об'єктів альтернативної енергетики на конкурсній основі відкладений до квітня 2020 року. Законом передбачено, що зелені аукціони будуть проводитися двічі на рік - у квітні і жовтні, торги будуть відбуватися в системі «ПроЗорро Продажі». При цьому гранична потужність електрогенеруючих об'єктів буде поступово знижуватися:
При цьому зелений тариф зберігається для приватних сонячних електростанцій, потужність яких не перевищує 50 кВт.
Переможець аукціону зобов'язаний протягом 2 (для сонячної енергетики) або 3 (для вітроенергетики) років побудувати і здати в експлуатацію об'єкт альтернативної енергетики заявленої потужності. У разі порушення цього зобов'язання, квота виставляється на торги повторно, але при цьому інвесторові не повертається заставна сума (розраховується виходячи з потужності об'єкта).
Деякі аналітики вважають, що зелені аукціони зможуть значно змінити ситуацію на українському ринку альтернативної енергетики. Перш за все, за рахунок скорочення кількості малих і середніх інвесторів, яким буде важко отримати банківські гарантії під будівництво сонячної електростанції. А також конкурувати з великими інвесторами, які можуть закуповувати великооптові партії обладнання за значно нижчими цінами.